18.09.2022

Motor i díky Gulašově hattricku opět vyhrál, extraligu vede spolu s Vítkovicemi a Olomoucí

HC Motor České Budějovice

Redakce O2 TV Sport

Hokejisté Českých Budějovic deklasovali ve druhém kole Tipsport extraligy Brno 6:2 a zásluhou nejlepšího skóre jsou v čele soutěže. Třemi brankami se na výhře Motoru podílel kapitán Milan Gulaš, tři asistence si připsal Lukáš Pech.

Stoprocentní jsou i hráči Vítkovic a Olomouce, kteří stejně jako Jihočeši navázali v domácím prostředí na páteční výhry ze stadionů soupeřů. Vítkovice doma přehrály Plzeň 4:2, i díky dalším dvěma gólům Petera Muellera. Hanáci porazili Mladou Boleslav 2:1.

Dvě výhry mají na kontě i týmy Pardubic a Liberce, které opět vyhrály v prodloužení nebo po samostatných nájezdech.

Dynamo doma ve šlágru kola porazilo mistrovský Třinec 4:3 v prodloužení, zápas rozhodl v 62. minutě obránce Tomáš Dvořák. Oceláři tak podruhé prohráli. Liberec otočil utkání proti Kladnu a vyhrál 4:3 po nájezdech, rozhodl Michal Birner.

Premiérové vítězství v sezoně si připsaly Hradec Králové a Sparta. Mountfield i díky dvěma gólům a asistenci kanadského útočníka Christopha Lalancetta vyhrál v Karlových Varech 3:2, Pražané doma porazili Litvínov 3:0. Čisté konto udržel Jakub Kovář, tři body za gól a dvě asistence si připsal Daniel Přibyl.

HC Energie Karlovy Vary – Mountfield HK 2:3 (0:1, 2:2, 0:0).
Branky a nahrávky:
31. Redlich (Jiskra), 38. Černoch (Kohout, Koblasa) – 3. Lalancette (Smoleňák, Ščerbak), 33. Smoleňák (Lev, Lalancette), 36. Lalancettem (Ščerbak, McCormack). Rozhodčí: M. Sýkora, Micka – Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:5, navíc Koblasa – F. Pavlík oba 5 minut. Využití: 0:1. Diváci: 3582.

HC Vítkovice Ridera – HC Škoda Plzeň 4:2 (1:0, 2:1, 1:1).
8. Mueller (Krieger, Marosz), 31. Koch (Chlán, Lednický), 39. Lindberg, 41. Mueller (Krieger) – 32. Kodýtek (Rekonen, Kaňák), 46. Kaňák (Suchý, Hrabík). Rozhodčí: Hradil, Šír – Lederer, Synek. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 6409.

HC Sparta Praha – HC Verva Litvínov 3:0 (0:0, 0:0, 3:0).
51. Polášek (Přibyl), 53. Přibyl (Dvořáček), 56. D. Vitouch (Přibyl). Rozhodčí: Veselý, Šindel – Zíka, Šimánek. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 8214.

Bílí Tygři Liberec – Rytíři Kladno 4:3 po sam. náj. (0:1, 1:2, 2:0 – 0:0).
25. Frolík (Filippi), 42. Vitásek (A. Najman, Balinskis), 45. Frolík (Filippi), rozhodující nájezd Birner – 13. Beran (Zikmund, Indrák), 37. Procházka (Michnáč), 39. Beran. Rozhodčí: Horák, Kika – Kajínek, Axman. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 5892.

HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 4:3 v prodl. (2:2, 0:1, 1:0 – 1:0).
6. A. Musil (Říčka, Košťálek), ), 18. Čerešňák (Radil, T. Zohorna), 47. A. Musil (Košťálek, Čerešňák), 62. T. Dvořák (Paulovič) – 5. Daňo (Marinčin, Marcinko), 13. Marcinko (Nestrašil, M. Růžička), 40. Hrehorčák (Chmielewski, M. Doudera). Rozhodčí: Hribik, Vrba – Kis, Lučan. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:2. Diváci: 9085.

HC Motor České Budějovice – HC Kometa Brno 6:2 (2:1, 1:1, 3:0).
13. Valský (M. Hanzl), 20. Přikryl (Pech, Vráblík), 35. Gulaš (Šenkeřík, Pech), 43. Gulaš, 56. Gulaš (Hanzl, Pech), 60. Valský (Hovorka, Strnad) – 12. Šalé (A. Zbořil, Strömberg), 36. Horký. Rozhodčí: Pražák, Ondráček – Hnát, Brejcha. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. Diváci: 6102.

HC Olomouc – BK Mladá Boleslav 2:1 (0:0, 2:0, 0:1).
24. Menšík (Dujsík, Olesz), 29. P. Musil (Klimek, Olesz) – 50. J. Stránský. Rozhodčí: A. Jeřábek, Obadal – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:1. Diváci: 3893.