21.01.2023

Sparta srazila povedeným závěrem Kometu a už je třetí

HC Sparta Praha

Redakce O2 TV Sport

Hokejisté Sparty porazili v utkání 39. extraligového kola Brno 5:3. Vítězný gól vsítil před zraky 12 406 fanoušků 128 sekund před koncem Jan Buchtele.

Tým Komety otevřel skóre už po 38 sekundách, ještě po první třetině vedli hosté 2:1, Pražané otočili vývoj dvěma góly ve druhé části a připsali si pátou výhru za sebou. I díky porážce Třince 0:1 v Mladé Boleslavi se sparťané posunuli už na třetí místo.

„Měli jsme trochu pomalý start, nebruslili jsme, soupeř byl v úvodu mnohem lepší. Od druhé třetiny už jsme hráli s větším nasazením, lépe systémově. Musíme ale hrát naplno celých šedesát minut,“ upozornil švédský kouč Pražanů Hans Wallson v rozhovoru s Jakubem Koreisem.

„Je blbý po prohře říct, že jsme odehráli dobrý zápas. Byli jsme ale Spartě vyrovnaným soupeřem,“ prohlásil kouč Patrik Martinec. Celkem upřímně se vyjádřil i k případnému posilování brněnské soupisky.

HC Sparta Praha – HC Kometa Brno 5:3 (1:2, 2:0, 2:1).
Branky a nahrávky:
3. Konečný (Polášek, Kempný), 30. Řepík (Kempný, G. Thorell), 40. Safin (Buchtele, D. Vitouch), 58. Buchtele (M. Jandus, Němeček), 60. R. Horák (D. Kaše, P. Kousal) – 1. Holík (Horký), 17. Kollár (K. Pospíšil, Kučeřík), 56. Horký (Vincour, Zaťovič). Rozhodčí: Šindel, Květoň – Brejcha, J. Ondráček II. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. Diváci: 12 406.

Souhrn pátečních utkání 39. kola

BK Mladá Boleslav – HC Oceláři Třinec 1:0 (0:0, 0:0, 1:0).
Branka a nahrávky:
59. Söderlund (Lantoši, Pláněk). Rozhodčí: Hejduk, Veselý – Špůr, Šimánek. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 3362.

HC Vítkovice Ridera – Bílí Tygři Liberec 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
30. Mikuš (Lakatoš, Mueller), 48. Kotala (M. Kalus). Rozhodčí: Cabák, Mrkva – Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 3:3, navíc Krieger (Vítkovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 5557.

HC Energie Karlovy Vary – Rytíři Kladno 4:2 (3:1, 0:1, 1:0).
1. Černoch, 9. Gríger (Havlín, T. Rachůnek), 16. Jiskra (Kohout), 53. Černoch z trestného střílení – 13. Jágr (Kubík, Dotchin), 40. Indrák. Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Gerát, Hynek. Vyloučení: 6:5, navíc Havlín (Karlovy Vary) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 5083.

HC Motor České Budějovice – HC Škoda Plzeň 3:4 v prodl. (1:1, 2:0, 0:2 – 0:1).
16. Valský (M. Hanzl, Dzierkals), 22. Percy, 40. Vondrka (Vráblík, Štencel) – 6. Blomstrand (A. Jiříček, Kvasnička), 43. Schleiss (Baránek, Zámorský), 58. Kodýtek, 62. Zámorský (Rekonen, Holešinský). Rozhodčí: Šír, Jaroš – Lhotský, Hnát. Vyloučení: 4:3, navíc Valský – Pour oba 5 min. Využití: 1:1. Diváci: 5592.

HC Olomouc – HC Verva Litvínov 1:8 (0:4, 1:3, 0:1).
24. Nahodil (Ondrušek, Orsava) – 2. Hlava (Jaks, Danielčák), 9. Kudrna (Abdul, Strejček), 17. Hlava (Š. Stránský, Jaks), 20. P. Zdráhal (Š. Stránský, Demel), 33. P. Zdráhal (Š. Stránský, Estephan), 37. Hlava (Freibergs), 40. Abdul (Freibergs, M. Sukeľ), 60. Abdul (Jaks, Estephan). Rozhodčí: Obadal, Stano (SR) – Rampír, Rožánek. Vyloučení: 4:1. Využití: 1:2. Diváci: 4191.

HC Dynamo Pardubice – Mountfield HK 4:1 (1:0, 1:0, 2:1).
20. Vondráček (Čerešňák), 37. Vondráček (Poulíček), 8. L. Sedlák (Hyka), 60. Paulovič – 54. R. Pavlík (M. Novák). Rozhodčí: Jeřábek, Kika – Klouček, Zíka. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 10 194 (vyprodáno).