25.09.2022

Vítkovice ovládly derby, v Karlových Varech se nehrálo

HC Oceláři Třinec

Redakce O2 TV Sport

Hokejisté Pardubic a Liberce poprvé v sezoně prohráli. Bílí Tygři nestačili doma na brněnskou Kometu, Pardubice padly v prodloužení v Boleslavi. Třinec a Plzeň naopak stále čekají na výhru.

Vítězství Kladna nad Hradcem zařídil dvěma góly Matěj Beran. Zápas mezi domácími Karlovými Vary a Olomoucí byl po potížích s rolbou odložen kvůli nezpůsobilé hrací ploše.

Rytíři Kladno – Mountfield HK 2:1 (1:0, 1:0, 0:1).
Branky a nahrávky:
17. M. Beran (Dotchin), 31. M. Beran (Filip) – 48. Cingeľ (Ščerbak, Lev). Rozhodčí: Hejduk, Ondráček – Klouček, Hnát. Vyloučení: 7:9, navíc Dotchin, Sotnieks – Lev, Rymsha všichni 5 minut. Využití: 1:1. Diváci: 4003.

HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Ridera 3:5 (1:1, 2:1, 0:3).
8. Daňo (L. Hudáček, Kurovský), 25. M. Růžička (Marinčin, M. Doudera), 34. Voženílek (M. Růžička, Marinčin) – 9. Fridrich (Lindberg), 32. Roberts Bukarts (Bernovský), 46. Macias (Dej, Marosz), 53. Kalus (Koch, Raskob), 59. Bernovský. Rozhodčí: Kika, Obadal – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 4601.

HC Sparta Praha – HC Škoda Plzeň 3:2 (1:0, 0:0, 2:2).
17. D. Kaše (Graňák), 42. Safin (M. Forman), 58. Řepík (R. Horák, Sobotka) – 53. Rekonen (Kaňák, Schleiss), 59. Rekonen (Baránek, Kodýtek). Rozhodčí: Hribik, Pilný – Malý, Ondráček. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 10 465.

HC Dynamo Pardubice – BK Mladá Boleslav 2:3 po prodl. (1:1, 0:1, 1:0 – 0:1).
7. Hyka (T. Zohorna, Čerešňák), 57. A. Musil (Čerešňák, Cienciala) – 19. Pláněk (D. Šťastný), 24. Kantner (O. Najman), 61. D. Šťastný. Rozhodčí: Mrkva, Šír – Lederer, Rampír. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 8547.

Bílí Tygři Liberec – HC Kometa Brno 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:2, 0:0 – 0:0 – 0:1).
30. Derner (Rychlovský, J. Dvořák), 37. Bulíř (Balinskis, Frolík) – 23. Horký (Holík, Ščotka), 40. A. Zbořil (Koblížek), rozhodující sam. nájezd Holík. Rozhodčí: Veselý, Šindel – Gerát, Hynek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 4835.

HC Energie Karlovy Vary – HC Olomouc – odloženo.