15.06.2024

Friisovým asistentem u fotbalistů Sparty by měl být Dán Jens Berthel Askou

IFK Göteborg

Redakce O2 TV Sport s využitím ČTK

Asistentem nového trenéra fotbalistů pražské Sparty Larse Friise by se měl stát jeho dánský krajan Jens Berthel Askou. Český mistr z minulých dvou sezon na sociálních sítích uvedl, že s dosavadním trenérem IFK Göteborg jedná.

„Klub vyjednává o posílení realizačního týmu Larse Friise o dánského trenéra Jense Askoua, který byl aktuálně uvolněn z pozice hlavního trenéra IFK Göteborg. V následujících dnech by mělo dojít k finálnímu dotažení všech oficiálních záležitostí,“ uvedla Sparta.

Jednačtyřicetiletý bývalý stoper Askou vedl Göteborg od loňského června. Švédský klub dnes jeho odchod do Sparty ohlásil na webu a připomněl, že Askou je dalším dílkem domina trenérských změn, které zahájil Jürgen Klopp odchodem z Liverpoolu. Německého kouče v anglickém velkoklubu nahradil Arne Slot, jehož v Rotterdamu vystřídal dosavadní trenér Sparty Brian Priske. Na jeho místo Pražané ve středu jmenovali jeho asistenta Friise, jehož by měl nyní na Letné doplnit Askou.

Bývalý obránce Silkeborgu, Kasimpasy či Norwiche před loňským příchodem do Göteborgu trénoval dánské týmy Vendsyssel a Horsens a na Faerských ostrovech HB Tórshavn. Göteborg zanechal Askou na třináctém místě šestnáctičlenné švédské ligy, jež se hraje od jara do podzimu.

Další články

PRÁVĚ VYSÍLÁME