19.03.2023

Sparta vstoupila do čtvrtfinálové série s Třincem vítězně

HC Sparta Praha / Jan Beneš

Redakce O2 TV Sport

Hokejisté Sparty porazili v úvodním utkání čtvrtfinále play off obhájce titulu Třinec 3:2.

Pražané vykročili za úspěchem hned v první třetině, kterou po gólech Ostapa Safina a Olaviho Vauhkonena vyhráli 2:0. Další branku přidal ve druhé části Pavel Kousal, teprve pak se prosadili ve třetím dějství Oceláři zásluhou Martina Růžičky a Tomáše Marcinka.

„Je to play off, jsou to nervy a bylo na nás znát, že jsme dva týdny nehráli. Ale je to pro nás důležité vítězství, od kterého se můžeme odrazit a zlepšovat se,“ věří sparťanský kouč Hans Wallson.

„Mrzí mě, že jsme udělali pár nevynucených chyb, ze kterých pramenily góly soupeře. A nedávali jsme branky, šancí jsme měli hodně. Byli jsme vyrovnaným soupeřem,“ hodnotil kouč Zdeněk Moták.

HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec 3:2 (2:0, 1:0, 0:2).
Branky a nahrávky:
12. Safin (G. Thorell), 15. Vauhkonen (Tomášek, P. Kousal), 26. P. Kousal (Krejčík) – 44. M. Růžička (Marcinko, Nestrašil), 54. Marcinko (Daňo, M. Adámek). Rozhodčí: Hribik, Pilný – Brejcha, Lhotský. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Diváci: 13 250.
HC Sparta Praha: Jakub Kovář – Mikliš, Kempný, Moravčík, Polášek, M. Jandus, Němeček, Krejčík – Řepík, Sobotka, M. Forman – D. Kaše, R. Horák, Tomášek – P. Kousal, D. Vitouch, Buchtele – Vauhkonen, G. Thorell, Safin. Trenéři: Hořava a Wallson.
HC Oceláři Třinec: Mazanec – Marinčin, Smith, Kaňák, J. Jeřábek, M. Adámek, M. Doudera – M. Růžička, Marcinko, Daňo – D. Voženílek, L. Hudáček, Nestrašil – Dravecký, Vrána, Chmielewski – Kurovský, M. Roman, Buček – Hrňa. Trenér: Moták.

Mountfield vstoupil do čtvrtfinále prohrou s Bílými Tygry

Hokejisté Liberce otočili první zápas čtvrtfinále play off a vyhráli v Hradci Králové 4:2.

Severočeši dvakrát prohrávali, ale v 56. minutě Jakub Rychlovský vyrovnal a poté se v 59. minutě prosadili Oscar Flynn a Petr Jelínek.

„Bylo to těžké, vyrovnané playoffové utkání, ve kterém jsme tahali za kratší konec. V závěru se nám podařilo utkání obrátit a vyhrát, takže jsme samozřejmě spokojení, ale zatím je to jenom jedno vítězství,“ řekl liberecký kouč Patrik Augusta.

„Zápas byl od začátku do konce vyrovnaný. Chviličku nám trvalo, než jsme se po té delší pauze do utkání dostali, ale myslím si, že jsme to měli ve svých rukách. Liberec pro nás smolným gólem srovnal a pak potrestal naše vyloučení v přesilovce, která zápas rozhodla,“ navázal královéhradecký Tomáš Martinec.

Mountfield HK – Bílí Tygři Liberec 2:4 (0:0, 1:1, 1:3).
21. Cingeľ (Lev, Eberle), 44. Kevin Klíma z trestného střílení – 31. Balinskis (Frolík), 56. Rychlovský, 59. Flynn (A. Najman, Balinskis), 59. P. Jelínek (Derner). Rozhodčí: Hejduk, Ondráček – Hynek, Klouček. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 6182. Stav série: 0:1.
Mountfield HK: Kiviaho – McCormack, Jank, Blain, Kalina, F. Pavlík, Rosandić, Marcel – Lev, Cingeľ, Eberle – Jergl, Lalancette, Perret – Okuliar, Kevin Klíma, R. Pavlík – Werek, Zachar, Smoleňák. Trenér: T. Martinec.
Bílí Tygři Liberec: Kváča – Nedomlel, Balinskis, Melancon, M. Ivan, Kolmann, Derner – Faško-Rudáš, Filippi, Birner – Flynn, A. Najman, Frolík – Rychlovský, Bulíř, Ordoš – Šír, P. Jelínek, J. Vlach – Dlouhý. Trenér: Augusta.