17.02.2024

Baník prvně na jaře bodoval, vyhrál v Mladé Boleslavi

FC Baník Ostrava

Redakce O2 TV Sport

Fotbalisté Ostravy vyhráli utkání 21. kola FORTUNA:LIGY, v Mladé Boleslavi zvítězili 3:1. Všechny branky padly v první půli. Na Rigovu trefu zareagoval Fulnek, pak se ale prosadili už jen pouze Slezané, a to Adediran a Ewerton.

Ostravský kouč Pavel Hapal v interview Davidem Sobiškem chválil: „Byli jsme pracovití celých 90 minut, po rychlých protiútocích jsme hrozili celé utkání, druhá a třetí branka to zlomily na naši stranu. A mohli jsme to ve druhé půli ještě potvrdit. Věřím, že Budějovice jsou už pryč a dokážeme reagovat v každém utkání.“

Domácí premiéra kouči Mladé Boleslavi Davidu Holoubkovi nevyšla, jeho tým prohrál s Baníkem 1:3. „Zápas se nám nepodařil, byli jsme zbytečné pasivní. Měli jsme nějaké obavy a strachy, úplně zbytečné. Byl to zápas, který se fakt nepovedl, asi si tím musíme projít. A v Hradci Králové musíme předvést podstatně lepší výkon,“ velí.

FK Mladá Boleslav – FC Baník Ostrava 1:3 (1:3).
Branky:
28. Fulnek – 17. Rigo, 42. Adediran, 45.+2 Ewerton. Rozhodčí: Starý – Nádvorník, Dobrovolný – Kocourek. Žluté karty: Pulkrab, Hilál – Blažek, Juroška. Diváci: 3829.
FK Mladá Boleslav: Trmal – Kostka, Suchý, Král (84. Žitný), Fulnek – Karafiát, Kubista (46. Solomon) – Ladra (64. Jawo), Mareček (46. Matějovský), Kušej – Pulkrab (46. Hilál). Trenér: Holoubek.
FC Baník Ostrava: Letáček – Juroška (68. Ndefe), Blažek, Lischka, Kpozo – Boula, Rigo (90.+2 Miškovič) – Buchta (74. Rusnák), Šín, Ewerton – Adediran (90.+2 Šehić). Trenér: Hapal.

Teplice gólem v závěru remizovaly v Pardubicích

Na dvě venkovní výhry Pardubice nenavázaly, nad Teplicemi sice hned od začátku vedly po trefě Zlatohlávka, v závěru ale srovnal Chaloupek.

FK Pardubice – FK Teplice 1:1 (1:0).
Branky:
1. Zlatohlávek – 87. Chaloupek. Rozhodčí: Kvítek – Kříž (34. Zaoral), Šafránková – Adámková. Žluté karty: Ortiz, Kinský, Mikula (asistent trenéra) – Gning, Prášil (asistent trenéra). Diváci: 3028.
FK Pardubice: Kinský – Mareš (26. Surzyn), Halinský, Ortiz, Chlumecký – Kissiedou (46. Tischler), Icha, Hlavatý – Daněk (69. Vacek) – Zlatohlávek (69. Černý), Patrák (82. Donát). Trenér: Kováč.
FK Teplice: Grigar (75. Ludha) – Kričfaluši, Knapík, Mićević – Bílek, Mareček (75. Chaloupek), Trubač, Beránek (56. Hronek), Labík – Fila (56. Čerepkai), Gning (46. Jásir). Trenér: Frťala.

Jablonec nastřílel Českým Budějovicím pět branek

Sedm gólů viděli fanoušci na jablonecké Střelnici. Po remízovém prvním poločase se Severočeši rozparádili ve druhé půli a soupeře jasně přejeli.

FK Jablonec – SK Dynamo České Budějovice 5:2 (1:1).
Branky:
8. Čanturišvili, 47. Martinec, 58. Tekijaški, 72. Nebyla, 90.+1 Drchal – 18. Hellebrand, 63. Suchan. Rozhodčí: Machálek – Antoníček, Dohnálek – Zelinka. Žluté karty: Houska, Látal (trenér, oba Jablonec). Diváci: 1443.
FK Jablonec: Hanuš – Černák (90. Drchal), Hurtado, Tekijaški, Polidar – Kratochvíl, Nebyla – Pleštil (73. Kanakimana) , Martinec (82. Štěpánek), Čanturišvili – Chramosta (73. Houska). Trenér: Látal.
SK Dynamo České Budějovice: Šípoš – Sladký, Nikl, Králik, Trummer – Suchan, Čermák (79. Tranziska), Hellebrand – Šigut (73. Osmančík), Alli (73. Polanský) – Ondrášek. Trenér: Lerch.

Duel Olomouce s Hradcem Králové gól nenabídl

Výsledkem 0:0 skončilo utkání mezi Sigmou a Hradcem Králové. Olomouc tak prohloubila svou výsledkovou letargii – vyhrála jediný z devíti posledných odehraných utkání.

SK Sigma Olomouc – FC Hradec Králové 0:0.
Rozhodčí:
Černý – Paták, Hurych – Berka. Žluté karty: Novák, Zorvan, L. Juliš – Klíma, Pudhorocký, Kodeš, Rolko (asistent trenéra), Hejkal (asistent trenéra). Diváci: 2683.
SK Sigma Olomouc: Macík (46. Stoppen) – Křišťál, Pokorný, Beneš, Novák – Breite, Pospíšil (84. Ventúra) – Vodháněl (60. Langer), Zorvan (73. Fortelný), Singhateh (73. Emmanuel) – L. Juliš. Trenér: Jílek.
FC Hradec Králové: Zadražil – Klíma, Čihák, Leibl (74. K. Spáčil) – Pudhorocký, Kodeš (74. Čech), Kučera, Horák (60. Šašinka) – Krejčí, Kaštánek (89. Dancák) – Vašulín. Trenér: Kotal.