17.06.2024

Obranu hokejistů Karlových Varů vyztuží další lotyšský reprezentant Roberts Mamčics

HC Nové Zámky

Redakce O2 TV Sport s využitím ČTK

Hokejisty extraligových Karlových Varů posílil lotyšský obránce Roberts Mamčics. S vedením Energie podepsal roční smlouvu a následoval tak dalšího člena defenzivy bronzového týmu z loňského mistrovství světa Janise Jakse, jehož příchod z Litvínova oznámil klub minulý týden. O dohodě s Mamčicsem informovali Západočeši na webu.

Devětadvacetiletý Roberts Mamčics přišel do Karlových Varů ze slovenské nejvyšší soutěže, v níž hájil v uplynulých dvou sezonách barvy Nových Zámků. V té poslední si za 45 startů připsal 26 bodů díky sedmi gólům a 19 asistencím. Představil se i na květnovém MS v Praze a Ostravě, v sedmi startech třikrát skóroval.

„Roberts je hráč s výbornými fyzickými parametry, který preferuje fyzickou hru. Je stabilním členem lotyšské reprezentace a účastníkem několika mistrovství světa a olympijských her. Od jeho posledního působení v České republice udělal velký výkonnostní pokrok, takže dobře zná i české prostředí,“ uvedl sportovní ředitel Energie Jiří Kalous.

Mamčics se představil jednou na olympijských hrách, na MS startoval třikrát. Na klubové scéně má zkušenosti ze švédské ligy či KHL a v extralize v sezoně 2021/2022 oblékal dres Zlína. K novému týmu by se měl připojit koncem července se startem přípravy na ledě.

„Jsem nadšený, že se mohu vrátit do české extraligy. Udělám vše, co je v mých silách, abych dosáhl týmových cílů a plánů pro tuto sezonu. Každý trénink i každý zápas chci odvádět co nejlepší výkon a dále posouvat i svou výkonnost. Už se nemůžu dočkat, až poznám své spoluhráče a trenéry,“ vzkázal Mamčics.

Další články

PRÁVĚ VYSÍLÁME