Včera

Karlovy Vary nadělily Plzni půltucet

HC Energie Karlovy Vary

Redakce O2 TV Sport s využitím ČTK

Hokejisté Karlových Varů vyhráli v 10. kole Tipsport extraligy v západočeském derby doma nad Plzní 6:1 a připsali si třetí vítězství za sebou. Dvěma góly a asistencí se na tom podílel útočník Ondřej Beránek a třemi přihrávkami finský obránce Tarmo Reunanen. Plzeň prohrála počtvrté v řadě a klesla na poslední místo tabulky.

Do utkání vstoupili lépe domácí. V čase 1:16 přihrávku Reunanena nasměroval poprvé za Hrenákova záda Procházka. Za hosty první nebezpečnou střelu z levého křídla vyslal až v sedmé minutě Urban. Energie byla v úvodní třetině blízko druhé brance zejména v 10. minutě, když po krásné individuální akci mladík Čihař orazítkoval levou tyč. Na druhé straně prudkou střelu Söderlunda z levého křídla nejdříve zlikvidoval Frodl a v 19. minutě zcela osamocený Klepiš trefil horní tyčku karlovarské branky.

Druhá třetina přinesla ze strany Karlových Varů ofenzivní smršť. Ve 22. minutě po důrazu v předbrankovém prostoru využil první přesilovou hru domácích Beránek, hosté si záhy vzali neúspěšnou trenérskou výzvu a dostali další dvouminutový trest. Nabídnutou přesilovku sice domácí nevyužili, ale ve 24. minutě dostal ve středu kluziště prostor najíždějící Jaks a potřetí prostřelil nejistého Hrenáka.

V euforii hrající Energie o necelou minutu později střelou Grígera vyhnala plzeňského gólmana na střídačku a Hrenáka nahradil Malík. Ve 29. minutě dal hostům jiskru naděje Klepiš, i jeho branku musel posvětit videorozhodčí. Přes obdržený gól domácí pokračovali v aktivitě. Ve 30. minutě ujel Beránek, který byl faulován, ale přesto zvýšil na 5:1.

Hořkou desetiminutovku si Plzeňští vypili do dna ve 32. minutě, když Salsten proměnil nařízené trestné střílení za faul Zámorského na ujíždějícího Ilomäkiho. V závěrečné dvacetiminutovce si hráči Energie své vysoké vedení již s přehledem pohlídali a dotáhli západočeské derby do vítězného konce.

HC Energie Karlovy Vary – HC Škoda Plzeň 6:1 (1:0, 5:1, 0:0).
Branky a nahrávky:
2. O. Procházka (Reunanen), 22. O. Beránek (Jaks, Reunanen), 25. Jaks (Černoch, O. Beránek), 26. Gríger (Jiskra, Reunanen), 30. O. Beránek (Černoch, Čihař), 32. Salsten z trestného střílení – 29. Klepiš (Schleiss). Rozhodčí: Mejzlík, Květoň – Lhotský, Hnát. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 5274.
HC Energie Karlovy Vary: Frodl – Jaks, D. Moravec, Plutnar, Reunanen, D. Mikyska, Mamčics, A. Rulík – O. Beránek, Černoch, Čihař – O. Procházka, Gríger, Jiskra – Sapoušek, Ilomäki, Salsten – Koffer, J. Šír, T. Redlich. Trenér: Patera.
HC Škoda Plzeň: Hrenák (26. N. Malík) – Zámorský, Malák, Merežko, Skok, Pšenička, Piskáček, Dujsík – Holešinský, Lalancette, Archambault – Lev, D. Simon, Söderlund – Matýs, Klepiš, Schleiss – L. Strnad, Mertl, T. Urban. Trenér: Jandač.

Ostatní páteční utkání 10. kola Tipsport extraligy

HC Verva Litvínov – HC Sparta Praha 2:4 (0:0, 1:3, 1:1).
22. Čajkovič, 51. Čajkovič (McIsaac, Sandberg) – 24. Hyka (Řepík), 30. K. Hrabík (Mikliš, Hyka), 35. R. Horák (Chlapík), 60. Hyka. Rozhodčí: Šír, Ondráček – Axman, Šimánek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5944 (vyprodáno)

Banes Motor České Budějovice – Rytíři Kladno 3:0 (1:0, 1:0, 1:0).
1. F. Přikryl (Štencel), 34. Gulaš (Kubík, Pech), 59. Gulaš (M. Doudera). Rozhodčí: Šindel, Zeliska – Frodl, J. Svoboda. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 6421 (vyprodáno).

HC Dynamo Pardubice – Bílí Tygři Liberec 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0 – 1:0).
44. Hájek (M. Kaut, Poulíček), rozhodující sam. nájezd M. Kaut – 39. Zachar (M. Ivan). Rozhodčí: Hribik, Jaroš – Hynek, Zíka. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 9678.

HC Olomouc – HC Oceláři Třinec 2:0 (0:0, 1:0, 1:0).
37. Orsava (Kunc, Sirota), 52. Fridrich (A. Rutar). Rozhodčí: Jeřábek, Hradil – Blažek, Rampír. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 5338.

HC Kometa Brno – HC Vítkovice Ridera 5:3 (1:0, 3:1, 1:2).
11. A. Zbořil (H. Zohorna, K. Pospíšil), 24. Cingeľ (Beaudin), 25. Konečný (T. Rachůnek, J. Kos), 35. Cingel (Kollár, Flek), 60. Flek – 38. Nellis (Rihards Bukarts, Auvitu), 53. Košťálek (Roberts Bukarts, Hladonik), 57. Hladonik. Rozhodčí: Mrkva, Kika – Hlavatý, Rožánek. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:1. Diváci: 5883.